Balkanlar TuruYurtdışı Turları

13-16 Ağustos 2020 Belgrad Bira Festivali Turu

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK

1.GÜN: İSTANBUL-BELGRAD-13 AĞUSTOS

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde en geç saat 12.15’de hazır bulunmanız gerekmektedir. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus’a ait PC373 sefer sayılı uçuşu ile 14.45’te Belgrad’a uçuş. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat ’de Belgrad’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanından hareketle şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Şehir merkezine varışımızda otobüsümüzle yapacağımız kısa turda; kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuzun devamında otobüsümüzden inerek yapacağımız yürüyüş turunda da; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerlerdir. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi’nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Burada rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Otobüsümüzde buluşma ve otele transfer. Geceleme otelimizde.

2.GÜN: BELGRAD (KARLOFÇA-NOVİ SAD-PETROVARADİN KALESİ)-14 AĞUSTOS

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Karlofça-Novi Sad turumuz için yola çıkıyoruz. Bu turumuzda Sırbistan’nın Voyvodina özerk bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Voyvodina, Sırbistan’ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak bizim tarihimizde de önemli bir yere sahip olan Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret edeceğiz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan ve tarihte her zaman önemli bir yere sahip olan kasaba, ilk Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmıştır. 1922’ye kadar Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olan Karlofça’da göreceğimiz diğer eserler; şehir meclisi, Katolik Kilisesi,  Dört Aslan Çeşmesi olacak. Kasaba, Osmanlı İmparatorluğu’nun gerileme döneminin başlangıcı sayılan ve büyük çapta toprak kaybedilen ilk anlaşma olan,1699 tarihli Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça’nın meşhur ‘Bermet’ şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad’ın merkezine hareket. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Burada verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.GÜN: 15 AĞUSTOS TAM GÜN SERBEST

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün alışveriş vs. için serbest zaman verilecektir.

4.GÜN: 16 AĞUSTOS 

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından rehberlerimiz tarafından belirlenen saatte buluşma ve havalimanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC372 sefer sayılı uçuş ile 10.45’de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat farkı sebebi ile 13.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Ücrete dâhil olan hizmetler

 • İstanbul-belgrad gidiş dönüş uçak bileti
 • Kişi sayısına uygun araçlar ile transferler
 • 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Bira festivaline girişler
 • Programda belirtilen tüm şehir gezileri
 • Şehir vergileri

 

Ücrete dâhil olmayan hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı (50₺)
 • İsteğe bağlı seyehat sigortası(15€)
 • Ören yeri, müze ve milli park giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Şoför ve rehber bahşişleri
 • Tüm kişisel harcamalar

NOT: OTELİMİZ FESTİVAL ALANINA YAKIN MESAFEDE OLMASI SEBEBİ İLE KONSERLERE VS. GİDİŞLER SERBEST OLACAKTIR.

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET : 499 € (31 MART’A KADAR YAPILAN ÖDEMELERDE 50€ İNDİRİM UYGULANACAKTIR.)

SINGLE KONAKLAMA ÜCRETİ : 629 €