Balkanlar TuruYurtdışı Turları

Baştan Sona Büyük Adriatic Turu

Baştan Sona Büyük Adriatic Turu
10 GÜN – 8 GECE
(8 Gece Otel konaklama ve gündüz EXTRA tur yok)

EXTRA TUR YOK
SADECE 599 EURO

NOT: İÇ HATLAR İÇİN ACENTAMIZDAN BİLGİ ALINIZ

Telefon: 0545 607 3145
Telefon: 0537 371 15 25

1.GÜN: İSTANBUL – İPSALA

AKŞAM SAAT 20:00’ DE KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ ÖNÜNDEN HAREKET VE 21.00’DE BAKIRKÖY ÖMÜR PLAZA ÖNÜNDEN HAREKETLE İPSALA KAPISINA HAREKET EDİYORUZ. PASAPORT VE GÜMRÜK İŞLEMLERİNİ TAMAMLAYARAK YUNANİSTAN’A GEÇİYORUZ. GECE YOLCULUĞU İLE MAKEDONYA’YA GİRİŞ YAPACAĞIMIZ NİKİ KARA HUDUT KAPISINA ULAŞIYORUZ VE PASAPORT GÜMRÜK İŞLEMLERİNİN ARDINDAN TUR PROĞRAMINA BAŞLAMIŞ BULUNMAKTAYIZ.

2.GÜN: MANASTIR – OHRİD

MAKEDONYA’YA GİRİŞİMİZ ARDINDAN KISA BİR YOLCULUK SONRASINDA MAKEDONYA’NIN MANASTIR(BİTOLA) ŞEHRİNE ULAŞIYORUZ. YAKIN TARİHİMİZDE ATAMIZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BİR DÖNEM EĞİTİM GÖRDÜĞÜ MANASTIR ASKERİ İDADİSİNİ ZİYARET EDİYORUZ. İDADİNİN KISA İNFO BELGESELİNİ SEYRETMEMİZİN ARDINDAN MAKEDONYA’NIN EN GÜZEL ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN OHRİD ŞEHRİNE GEÇİŞ YAPIYOR VE ŞEHİR TURUMUZA BAŞLIYORUZ. ŞEHİR TURUMUZ KAPSAMINDA TARİHİ ÇINAR MEYDANI AZİZ BOGORODİCA KİLİSESİ, AYASOFYA KİLİSESİ OHRİD’Lİ AZİZ KLEMEUS HEYKELİ VE MEYDANI MÜZE OLARAK KULLANILAN ESKİ TÜRK KONAKLARI ROMA DÖNEMİNDEN KALMA ANTİK TİYATRO AZİZ PANTALEMON KİLİSESİ GÖRÜLECEK YERLER ARASINDADIR. ŞEHİR TURUNUN SONRASI DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ OHRİD KAYNAĞI OLARAK DÜZENLENECEK OLAN OHRİD GÖLÜ KAYNAĞI TURUNA KATILABİLİRLER. CENNETTEN BİR KÖŞE CÜMLESİNİ TER YÜZÜNDEKİ OLUŞUMUNU BU MİLLİPARKTA GÖREBİLİRSİNİZ. AYRICA YİNE MİLLİ PARKIN İÇERİSİNDE OHRİD GÖLÜNÜN EN YÜKSEK NOKTASINDA BULUNAN SV. NAUM KİLİSESİNDE GEZEBİLİRSİNİZ . TURUMUZUN ARDINDAN KONAKLAMA YAPACAĞIMIZ HOTELİMİZE GERİ DÖNÜŞ YAPIYORUZ. KONAKLAMA OHRİD’DE BULUNAN OTELİMİZDE

3.GÜN: OHRİD – TİRAN – PODGARİCA

SABAH HOTELDE ALACAĞIMIZ KAHVALTININ ARDINDAN OHRİD’TEN AYRILARAK 20.YÜZYIL BOYUNCA SAVAŞLAR ARASINDA KALMIŞ VE 40 YIL BOYUNCA ENVER HOCA’NIN DİKTATÖRLÜK REJİMİNİ YAŞAMIŞ, BALKANLAR’IN DAGILIK ÜLKESİ ARNAVUTLUK’UN BAŞKENTİ TİRAN’A GEÇİYORUZ. 1614’TE SÜLEYMAN PAŞA TARAFINDAN İMAR EDİLEN VE 1920’DE ARNAVUTLUK’UN BAŞKENTİ OLAN BU GÜZEL ŞEHRİ TANITAN, PANAROMİK BİR TUR GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ. TURUMUZ ESNASINDA ETHEM BEY CAMİİ, TARİHİ SAAT KULESİ, ULUSAL MÜZE, OPERAVE BALE BİNASI PARLAMENTO VE BAŞBAKANLIK BİNALARI, CUMHUR BAŞKANLIĞI KÖŞKÜ, RAHİBE TERESA HEYKELLİ VE İSKENDER BEY MEYDANI GÖRECEĞİMİZ YERLERDEN BAZILARI. TİRAN TURUMUZUN ARDINDAN AVRUPA’NIN EN GENÇ ÜLKESİ KARADAĞ HAREKET EDİYORUZ. YOL GÜZERGAHIMIZ ÜZERİNDE ARNAVUTLUK TOPRAKLARIN İÇERİSİNDE YER ALAN İŞKODRA KALESİNİN PANAROMİK OLARAK GÖRECEĞİZ. KARADAĞ GEÇİŞİMİZİN ARDINDAN ARNAVUTLUK SINIRINA EN YAKIN OLAN PODGARİCA ŞEHRİNE GEÇİYORUZ. GECELEME VE KONAKLAMA PODGARİCA BULUNAN HOTELİMİZDE

4.GÜN: BUDVA – KOTOR – DUBROVNİK – TRİBİNJE

SABAH HOTELİMİZDE ALACAĞIMIZ KAHVALTININ ARDINDAN ADRİATİC’İ TAKİP EDEREK AVRUPA SOSYETESİNİN SON DÖNEMDEKİ UGRAK YERİ OLAN BUDVA’YA GEÇİŞ YAPIYORUZ. BUDVA KALESİNİN ZİYARETİMİZİN ARDINDAN AYRILARAK KOTOR KÖRFEZİ’NİN İÇİNDE YER ALAN KOTOR’A VARIŞ KOTOR’DA ESKİ ŞEHİR, AZİZ TRİPUN VE NİKOLA KİLİSELERİ VE TARİHİ SAAT KULESİ GÖRECEĞİMİZ YERLERDEN BAZILARI. KOTOR GEZİMİZİN ARDINDAN MANZARALARI, KISA BİR YOLCULUĞUMUZUN ARDINDAN TRİBİNJE’DE BULUNAN HOTELİMİZE GEÇİŞ YAPIYORUZ. DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN DÜZENLENECEK OLAN DUBROVNİK TURUNA KATILABİLİRLER İTALYANCA ADI RAGUSA OLAN, ADRİATİC’İN EN ESKİ TİCARET LİMANLARINDAN, UZUN YILLAR VENEDİK ETKİSİNDE KALDIĞI İÇİN İTALYAN ÜSLUBU MİMARİSİ VE ŞEHİR DOKUSUYLA BÜNYESİNDE MUHTEŞEM BİR TARİH-DOĞA SENTEZENİ BARINDIRAN DUBROVNİK’E ULAŞIYORUZ. BU GÜZEL ŞEHRİ TANITAN TURUMUZA ÖNCELİKLE UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİ’NE DAHİL OLAN ESKİ ŞEHİR MEYDANI İLE BAŞLIYORUZ. ŞEHRİN KULE VE SURLARI, AZİZ VLAH KİLİSESİ, KNEZ KÖŞKÜ, ÜNLÜ ŞAİR GUNDULİC’İN HEYKELİ TARİHİ ÇEŞME VE 14. YÜZYILDAN KALMA ECZANE DİĞER GÖRECEĞİMİZ YERLERDEN BAZILARI. DAHA SONRA BU GÜZEL ŞEHRİN BÜYÜLÜ ATMOSFERİNDE VAKİT GEÇİRMEK İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SERBEST ZAMANIN ARDINDAN DUBROVNİK’TEN AYRILARAK KONAKLAMA YAPACAĞIMIZ TRİBİNJE KASABASINA GEÇİŞ YAPIYORUZ. GECELEME VE KONAKLAMA TRİBİNJE’DE BULUNAN HOTELİMİZDE

5.GÜN: TRİBİNJE – SPLİT – KRKA MİLLİPARK – SİBENİK

SABAH OTELDE ALACAĞIMIZ KAHVALTIMIZN ARDINDAN ADRİATİC EN GÜZEL ŞEHİRLERİNE DOĞRU HAREKET EDİYORUZ. İLK DURAĞIMIZ HIRVATİSTAN’IN ZAGREB’TEN SONRA EN BÜYÜK ŞEHİRLERİNDEN SPLİT’E GEÇİYOR VE ŞEHİR TURUMUZA BAŞLIYORUZ. ŞEHİR TURUMUZ KAPSAMINDA ESKİ ŞEHİR, ETNOGRAFA MÜZESİ, DİOCLETİAN SARAYI BAŞLICA GÖRECEĞİMİZ YERLER ARASINDADIR. ŞEHİR TURUMUZ SONRASI HIRVATİSTAN’IN EN ÖNEMLİ SAHİL ŞEHİRLERİNDEN VE AYNI ZAMANDA TARİHİ ANLAMDA ÖNEMLİ ROL OYNAYAN SİBENİK ŞEHRİNE GEÇİYORUZ. SİBENİK ŞEHİR TURUMUZU TAMAMLAMAMIZIN ARDINDAN DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN (EXTRA) DÜZENLENECEK OLAN KRKA MİLLİPARK TURUMUZA BAŞLIYORUZ. DALMAÇYA BÖLGESİNİN MERKEZİNDE BULUNAN KRKA MİLLİPARKI KRKA NEHİR ÜZERİNE KURULMUŞTUR. ÖZELLİKLE ŞELALELERİ İLE ÜNLÜ OLAN MİLLİPARKI AYNI ZAMANDA HIRVATLARIN EN ÜNLÜ PARKLARI KONUMUNDADIR. EXTRA TURUMUZUN ARDINDAN KONAKLAMA YAPACAĞIMIZ SİBENİK ŞEHRİNE GEÇİYORUZ. KONAKLAMA SİBENİK’TE BULUNAN HOTELİMİZDE

6.GÜN: ZAGREB – PLİTVİCKA MİLLİ PARKI – RASTOKE

SABAH HOTELİMİZDE ALACAĞIMIZ KAHVALTININ ARDINDAN HIRVATİSTA’IN BAŞKENTİ ZAGREB HAREKET EDİYORUZ. YOL GÜZERGÂHIMIZ ÜZERİNDE BULUNAN PLİTVİCE GÖLLERİ ULUSAL PARKVE RASTOKE KÖYÜ TURUMUZU GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. İLK ZİYARET NOKTAMIZ SU DEĞİRMENLERİ İLE ÜNLÜ DOĞA HARİKASI OLAN RASTOKE KÖYÜNÜ ZİYARET EDİYORUZ. DOĞA İLE BAŞBAŞA KALACAĞINIZ KÖY TURUMUZ SONRASI, DOĞAL TRAVERTEN BARAJLARININ BULUNDUĞU PLİTVİCKA MİLLİ PARKI, 16 GÖL, ŞELALELER, ÇAĞLAYANLAR, ZENGİN BİTKİ ÖRTÜSÜ İLE UNESCO TARAFINDAN KORUMA ALTINA ALINMIŞ MİLLİ PARKI ZİYARET EDİYORUZ. YÜRÜYÜŞ İLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ TURUMUZUN ARDINDAN ZAGREB’TE BULUNAN HOTELİMİZE GEÇİŞ YAPIYORUZ. KONAKLAMA ZAGREB BULUNAN HOTELİMİZDE.

7.GÜN: ZAGREB – LUBJANA – BLED (SLOVENYA)

SABAH HOTELİMİZDE ALACAĞIMIZ KAHVALTIMIZIN ARDINDAN ZAGREB ŞEHİR TURUMUZA BAŞLIYORUZ. ŞEHİR TURUMUZ KAPSAMINDA ZAGREB KATEDRALİ, DOLAC PAZARI, AZİZ MARK MEYDANI, BAN JELACİC MEYDANI, LOTRSEAK KULESİ, ST CATHERİNA KİLİSESİ, DEVLET TİYATROSU, ARKEOLOJİ MÜZSİ, TARİH MÜZESİ, DEVLET BİNALARIBAŞLICA GÖRECEĞİMİZ YERLER ARASINDADIR. ŞEHİR TURUMUZ SONRASI DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ DÜZENLENECEK OLAN SLOVENYA (BLED GÖLÜ VE LUBJANA)TURUNA KATILABİLİRLER .HOTELİMİZDEN HAREKET İLE İLK DURAĞIMIZ ALP SIRA DAĞLARININ ORTASINDA BULUNAN VE GÖLÜN ORTASINDA KÜÇÜK BİR ADACIK OLAN DOĞA HARİKASI BLED GÖLÜNÜ VE ORTAÇAĞ DÖNEMİNE AİT BLED KALESİNİ ZİYARET EDİYORUZ. KISA SERBEST ZAMANIN ARDINDAN BLED GÖLÜNDEN AYRILARAK SLOVENYA’NIN BAŞKENTİ AYRICA EN BÜYÜK ŞEHRİ OLAN LUBJANA ULAŞIYORUZ. ŞEHİR TURUMUZ KAPSAMINDA LUBJANA KALESİ, VONDİK MEYDANI, NİKOLAJA KATEDRALİ, ESKİ MEYDAN BAŞLICA GÖRECEĞİMİZ YERLER ARASINDADIR. ŞEHİR TURUMUZ SONRASINDA KONAKLAMA YAPACAĞIMIZ ZAGREB DÖNÜŞ YAPIYORUZ. KONAKLAMA ZAGREB’TE BULUNAN HOTELİMİZDE.

8.GÜN: ZAGREB – BELGRAD

SABAH HOTELDE ALACAĞIMIZ KAHVALTIMIZIN ARDINDAN SIRBİSTANIN BAŞKENTİ BELGRAD HAREKET EDİYORUZ. BELGRAD ULAŞMAMIZ SONRASI ŞEHİR TURUMUZ BAŞLIYORUZ. ŞEHİR TURUMUZ KAPSAMINDA KALEMEGDAN PARKI, AZİZ SAVA KATEDRALİ, İSTANBUL KAPI, DAMAT ALİPAŞA TÜRBRSİ, ZİNDAN KAPI, MEHMET PAŞA ÇEŞMESİ, TERZİ AMEYDANI, KALE MEYDANI VE TAŞ MEYDAN BAŞLICA GÖRECEĞİMİZ YERLER ARASINDADIR. ŞEHİR TURUMUZUN ARDINDAN KONAKLAMA YAPACAĞIMIZ HOTELİMİZE GEÇİŞ YAPIYORUZ. DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN AKŞAM EXTRA OLARAK DÜZENLENECEK SIRP GECESİNE KATILABİLİRLER. (40EURO) SIRPGECEMİZ SONRASI KONAKLAMA YAPACAĞIMIZ HOTELİMİZE GEÇİYORUZ. KONAKLAMA BELGRAD BULUNAN HOTELİMİZDE.

9. GÜN: NİŞ – SOFYA

SABAH HOTELDE ALACAĞIMIZ KAHVALTIMIZIN ARDINDA NİŞ’E DOĞRU HAREKET EDİYORUZ. NİŞ, SIRBİSTAN’ IN BELGRAD VE NOVİ SAD‘ DAN SONRA ÜÇÜNCÜ BÜYÜK ŞEHRİ OLUP, BALKANLARDA YER ALAN EN ESKİ YERLEŞİM BİRİMLERİNDEN BİRİDİR VE TARİH BOYUNCA DOĞU VE BATI ARASINDA BİR KÖPRÜ GÖREVİ GÖRMÜŞTÜR. AYNI ZAMANDA KONSTANTİNOPOLİS’ İN (İSTANBUL) KURUCUSU VE İLK BİZANS İMPARATORU OLAN BÜYÜK KONSTANTİN‘ İN DOĞDUĞU ŞEHİRDİR. KENTTE YAPACAĞIMIZ PANORAMİK TURUN ARDINDAN ROMA KALINTILARININ ÜZERİNE 18. YÜZYILIN BAŞLARINDA İNŞA EDİLMİŞ VE AVRUPA’ DA Kİ EN İYİ KORUNMUŞ TÜRK KALELERİNDEN BİRİ OLAN NİŞ KALESİ, ŞEHİRDE OSMANLI DÖNEMİNDEN KALAN TEK CAMİ OLAN İSLAM AĞA CAMİ, KRAL ALEKSANDER ANITI GÖRÜLMESİNİN ARDINDAN YEMEK VE ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ. SERBEST ZAMAN SONRASINDA SOFYA’YA HAREKET. SOFYA BAŞKENTE ULAŞMAMIZIN ARDINDAN ŞEHİR TURUMUZU GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. ŞEHİR TURUMUZ KAPSAMINDA NEVSKİKATEDRALİ, AYASOYFA KİLİSESİ, RUS ANITI, ANTİKACILAR PARKI, RUS KİLİSESİ, ETNOGRAFYA MÜZESİ, MERKEZ BANKASI, CUMHURBAŞKANLIK BİNASI, PARLEMENTO BİNASI, SOFYA ANITI, BANYABAŞI CAMİİ(KADISEYFULLAH EFENDİCAMİİ) BAŞLICA GÖRECEĞİMİZ YERLER ARASINDADIR. ŞEHİR TURUMUZ SONRASI KONAKLAMA SOFYA BULUNAN HOTELİMİZDE.

10.GÜN: İSTANBUL

SABAH HOTELDE ALACAĞIMIZ KAHVALTIMIZIN ARDINDAN VALİZLERİMİZİ ALARAK HOTELİMİZDEN AYRILIYOR VE İSTANBUL’A HAREKET EDİYORUZ. KAPIKULE SINIR KAPISINDA PASAPORT VE GÜMRÜK İŞLEMLERİ EDİRNE OTOBANINI TAKİBEN GEÇ SAATLERDE İSTANBUL’A ULAŞIYORUZ VE TUR PROĞRAMINI SONLANDIRIYORUZ.

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:

* Lüks otobüs ile ulaşım
*3* VE 4* Otellerde 8 Gece Otel Konaklaması
* Otellerde 8 Sabah Kahvaltıları
* Gümrük vergileri
* Tüm şehir giriş Ücretleri
* Türkçe Rehberlik Hizmeti ve yerel rehberlik hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Güvence Paketi Sigortası
* 295 Euro Extra Tur Yok bu fiyat yukarıdaki programı dahil

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

* VIZE ÜCRETI VE SERVIS ÜCRETI ( 120 EURO+ 15 EURO ZORUNLU SEYEHAT SAĞLIK SIGORTASI) YEŞIL PASAPORTA VIZE YOKTUR
* YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI BEDELI- 50TL ( MISAFIRLER TARAFINDAN ILGILI BANKALARA YATIRILIR YADA SINIR KAPISINDA ÖDENIR.)
* OTEL DIŞI YIYECEKLER VE TÜM IÇECEKLER
* MÜZE VE ÖREN YERI VE MILLI PARK GIRIŞ ÜCRETLERI
* 65 -80 YAŞ ARASI YOLCULAR IÇIN EK SIGORTA ÜCRETI FARKI ALINIR.
*IÇ HAT UÇAK BILETI