Orta Avrupa TuruYurtdışı Turları

Orta Avrupa Turu

ORTA AVRUPA TURU

28 Haziran 2019 – 06 Temmuz 2019
8 Gece 8 Gün 7 Gece Konaklamalı

28 Haziran 2019 – Cuma
Hareket Saatleri : SARAY : 18:30 ÇERKEZKÖY : 19:00 ÇORLU : 20:00
Sizleri otobüsümüzle firmamızın belirlediği yerlerden alarak yola çıkıyoruz.

1.GÜN : 29 Haziran 2019 Cumartesi
SIRBİSTAN : NOVİ SAD – KARLOFÇA
Çorlu, Edirne , güzergahını takip ederek Kapıkule Türk sınırına varış. Türk(Kapıkule) ve Bulgar (Kapitan Andreevo) Sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerin sonrasında Sofya ve Sırbistan güzergahını takip ederek Sırbistan’ın Novi Sad şehrine varış ve şehir turu. Novi Sad turumuzda Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzdan sonra Karlofça turumuzu yapıyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922’ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni panaromik olarak görüyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça’nın meşhur ‘Bermet’ şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Ardından otelimize yerleşme.
Konaklama : Novi Sad – Garson Lux NS

2.GÜN : 30 Haziran 2019 Pazar
SIRBİSTAN : NOVİ SAD – MACERİSTAN : Budapeşte
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Budapeşte’ye varış ve şehir turu. Görülecek yerler: Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera, Parlamento Binası, Zincirli Köprü, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi, Elizabeth Köprüsü. Şehir turumuzu bitirdikten sonra rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme.
Akşam arzu eden misafirlerimizle, Budapeşte’ye dönüşümüzün ardından ( Ekstra ) Çigan Gecesi için otelimizden ayrılıyoruz. Şarapları ve şarap mahsenleri ile ünlü olan Borkatakomba bölgesindeki restaurantta önce dünyanın en büyük şarap fıçısını görecek ve sonra restauranta geçeceğiz. Çigan müziği eşliğinde folklorik dansların ve zaman zaman sizlerin de katılacağı showların yapıldığı Macar restoranında geleneksel yemekler ve şarap ile eğlence dolu bir Macar gecesi.
Konaklama : Pest inn Hotel – Budapeşte

3.GÜN : 01 Temmuz 2019 Pazartesi
MACERİSTAN : Budapeşte – Esztergom -Szentendre
Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından gezimize başlıyoruz. Yemek Esztergom Turu
( Ekstra ) : Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi’nin merkezi olan Estergom’da Macaristan’ın en büyük kilisesi ve başpiskoposluk merkezi olan Estergom Bazilikası ziyaret edilecektir. Aynı tepede bulunan ünlü Estergom Kalesi şu anda Estergom’un tarihini anlatan buluntular, freskler, haritalar, araç-gereçler ve silahların sergilendiği bir müzedir. Burada 16. ve 17.yy’lardaki Osmanlı hakimiyetinden kalma izleri de görmek mümkündür. Kale ve Bazilika’nın bulunduğu tepeden bakınca batı-doğu istikametinde akan Tuna nehri ve nehrin hemen karşısında yer alan Slovakya toprakları görülmektedir.
Szentendre: Sanatçılar kasabası olarak da bilinen; dar, dolambaçlı sokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtır. Günümüzde Szentendre, Tuna Bandı olarak adlandırılan yazlık bölgenin başlangıcı olarak Budapeştelilerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Çok sayıda kilisenin bulunduğu kentte sokak kahvelerinde oturmak yada otantik dar sokaklarında yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Macaristan’ın en çok turist çeken yerlerinden olan SZENTENDRE bu nedenle alışveriş cenneti haline gelmiştir. Elişi örtüler, porselen – cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler, folklorik kostümler ve ahşap hediyelikler satan onlarca dükkan vardır. Budapeşte’ye döndüğümüzde arzu eden misafirlerimiz Tuna Nehri’nde ( Ekstra ) tekne turuna katılabilirler. Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri’nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız. Geceleme otelimizde.
Konaklama : Pest inn Hotel – Budapeşte

4.GÜN : 02 Temmuz 2019 Salı
MACERİSTAN : Budapeşte SLOVAKYA : Bratislava ÇEKOSLOVAKYA : Prag
Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Slovakya’nın başkenti Bratislava’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Liste’nde bulunan eski şehir meydanında yürüyerek yapılacak panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Sonrasında Çekya’nın başkenti Prag’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte Prag’da yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda Prag Kalesi, Eski Şehir Meydanı, Eski Belediye Binası, IV. Charles Köprüsü, Astronomik Saat, Rudolfinium, Paris Caddesi, Yahudi Mahallesi, Clementinium Manastırı görülecek yerler arasında. Gezinin ardından otelimize dönüyoruz.
Konaklama : Krystal Hotel – Prag

5.GÜN : 03 Temmuz 2019 Çarşamba
ÇEKOSLOVAKYA : Prag – Karlovy Vary
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından ( Ekstra ) Karlovy Vary turu için otelimizden ayrılıyoruz. Bu turumuzda birbirinden değerli taşların sergilendiği dükkanlarda indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Atatürk`ün 1918`de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Karlovy Vary gezimizin ardından Prag’a dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ( Ekstra ) olarak düzenlenecek Çek Gecesi programımıza katılabilirler.
Konaklama : Krystal Hotel – Prag

6.GÜN : 04 Temmuz 2019 Perşembe
ÇEKOSLOVAKYA : Prag – Cesky Krumlov AVUSTURYA : Viyana
Sabah kahvaltısının ardından Çekya’nın en etkileyici şehirlerinden biri olan Cesky Krumlov’a doğru yola çıkıyoruz. Çekya’nın büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Cesky Krumlov’un UNESCO tarafından korunmaya alınmış bölümleri görülmeye değer. 250’nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken Rönesans Çağı tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihe götürecek. Sonrasında yola çıkarak Avusturya’nın başkenti Viyana’ya varıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Liste’nde yer alan; Avusturya’nın başkenti Viyana’da yapılacak panoramik şehir turunda 20.yy Art Noveau tarzında, sıra dışı mimarisi ile Hundertwasser Evleri, Stephans Katedrali, Ring Caddesi, Kartner Caddesi, Opera Binası, Hofburg Sarayı, Müzeler Meydanı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı görülecektir. Geceleme otelimizde.
Konaklama : Arion City Hotel – Viyana

7.GÜN : 05 Temmuz 2019 Cuma
AVUSTURYA : Viyana SIRBİSTAN : Belgrad
Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Belgrad’a varışımızın ardından yapacağımız panoramik Belgrad şehir turumuzda; Sava Katedrali, Kale Megdan, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı, Moscow Hotel ve Öğrenci Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun bitimiyle birlikte Belgrad’ın trafiğe kapalı ve en hareketli caddesi Knez Mihajlova’da serbest zaman veriyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
Konaklama : Tulip Inn Hotel – Belgrad

8.GÜN : 06 Temmuz 2019 Cumartesi
SIRBİSTAN : Belgrad BULGARİSTAN : Sofya
Sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyor ve yola çıkıyoruz. Öğleden sonra Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Çorlu’ya olan yolculuğumuza devam ediyoruz.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

  • 7 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
  • Araç İçi İkramlar
  • Çevre Gezileri
  • Rehberlik

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Vize İşlem Ücretleri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı
  • Tüm Öğlen ve Akşam Yemekleri
  • Ekstra Tur ve Organizasyonlar
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

2 ve 3 Kişilik Odalar Kişi Başı : 595 Euro
Single Oda Farkı : 200 Euro
2 Yetişkin Yanında 0-3 Yaş Çocuk : 300 Euro
2 Yetişkin Yanında 4-11 Yaş Çocuk : 525 Euro

EKSTRA TUR ve ORGANİZASYONLAR

– Budapeşte Çigan Gecesi –  40 Euro
Yemek + Sınırsız İçki ( Şarap + Bira + Meşrubat )

– Maceristan Estergom Kalesi Turu Yemekli  – 40 Euro
Yemek + Sınırsız İçki ( Şarap + Meşrubat )

– Budapeşte Tuna Nehri üzerinde tekne turu Küçük Tekne – 20 Euro – Büyük Tekne  – 25 Euro
1 İçecek Dahil

– Prag Çek Gecesi – 40 Euro
Yemek + Sınırsız İçki

– Çekya Karlovy Vary turu – 35 Euro